Vítejte na stránkách věnovaných ženám, ženskému rozvoji...

Nový newsletter leden 2019

Moji milí,

rok se s rokem sešel a opět dozrál čas mých netradičních zamyšlení. Letos tedy spíše v čase novoročním.
Pokud bych mohla za sebe zhodnotit rok uplynulý, tak byl velmi intenzivní, chaotický a plný zkoušek. Vše co se dělo šlo velmi do hloubky, očistně a mnohdy přes velkou vnitřní bolest. Zvládla jsem operaci páteře, procházím rozpadem více jak 20 letého manželství, odstěhovala jsem se do Kolína. I mí rodiče prochází obrovskou krizí, která přinese mnoho změn... Tedy ve všech oblastech jsem řešila opravdu zásadní věci. To, co jsem se však naučila je k nezaplacení a takové zkušenosti člověk jen tak na ulici prostě nepotká.
Přišlo další obrovské uvědomění si hodnoty věcí "tak trochu jinak". Ne pouze vědět, že to tak je, ale opravdu to prožívat a být součástí toho všeho co je okolo nás. Naučila jsem se nebrat si věci osobně, nečinit si očekávání a domněnky. Snažit se nehodnotit a nesoudit, protože nikdy nevíme, čím si ten druhý prochází. Na vlastní kůži jsem si zažila jaké to je, když nemáte v hmotném světě "nic" a přes to víte, že máte úplně všechno. To všechno je uvnitř nás samých... Uvědomila jsem si, že vždy...opravdu vždy...je o nás nějak postaráno. Uvědomila a prožila jsem si obrovské bohatství v podobě mých přátel, kteří mi pomáhají. Tady největší poděkování patří Nadě a její rodině, která mi po operaci na 2 měsíce poskytla domov a péči. Pro mě to bylo jedno z nejkrásnějších období, jaké jsem mohla zažít.
Přišla i další uvědomění a hluboké prožitky v duchovní oblasti. Vlastně mohu říci, že i přes to všechno co mě potkává cítím a zažívám obrovský vnitřní klid, Lásku, vděčnost, blaženost a Božské vědomí. To je pro mě hluboké uvědomění a pochopení, že Bůh je ve všem, je součástí nás a i věcí okolo nás. Bůh je i součástí lidí, kteří nám možná na první pohled dělají věci, které se nám nelíbí, ale i to je v pořádku. Bůh chce, aby oni se tak chovali, pro nás jsou to všechno jen zkoušky. Nás to má vést k tomu, abychom si uvědomili, že jsme sice tělo, ale hlavně jsme Duše, která se má rozpomenout na svou podstatu. Vlastně náš život, je jen taková veliká Hra Stvoření, ve které má každý z nás nějakou roli. Je velmi osvobozující hrát tuto hru lehce, s humorem, obrovskou Láskou a odevzdáním se Bohu.

Kéž v tomto roce je Požehnaný každý náš den:-)
Děkuji velmi za potkávání s Vámi,
s Láskou Helča
pf.jpg
02.01.2019 14:24:13
hellino
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one