Vítejte na stránkách věnovaných ženám, ženskému rozvoji...
OMC.JPG
Cities.JPG
omc poster.jpg
Před tisícovkami let bylo lidstvo více propojeno s přírodou a vyšší moudrostí. Starověcí mudrci a písaři Véd té doby využívali silnou vibraci mantry ÓM, aby přinášeli harmonii prakticky do všech druhů nerovnováhy v lidech i přírodě. Tento způsob pomoci byl však postupně zapomenut. Až v roce 2007 byla dnešnímu světu harmonizační technika OM Chanting znovu zpřístupněna plně realizovaným mistrem Paramahamsou Šrí Svámím Vishwanandou a Mahavátárem Babajim.
Óm je prvotním zvukem stvoření, ze kterého pochází všechny ostatní zvuky. Je zvukem s nejvyšší a nejčistší vibrací. Sladěním se se vibrací ÓM dochází k uvolnění a transformaci všech nižších vibrací, pocitů, emocí či myšlenek, což přináší rovnováhu do všech rovin bytí.

Zpívání ÓM po dobu 45 minut, ve specificky uspořádaném kruhu, pod vedením certifikovaného koordinátora OM Chantingu, podporuje nejen přímé účastníky, ale zároveň pozvedá vibrace až do okolí dvou kilometrů od OM Chantingového kruhu.

Při OM Chantingu zpíváme srdcem a duší. Nejsou třeba žádné zkušenosti se zpěvem, protože každý využívá svou plicní kapacitu, barvu i výšku hlasu tak, jak mu vyhovuje. Zpívání je vhodné pro všechny včetně větších dětí. Menším dětem lze vytvořit skupinu podobného věku a zpívat kratší dobu.S potěšením mohu konstatovat, že jsem se stala oficiálním koordinátorem OMC.
omc země.jpg
Mé zážitky s OMC
Při zpívání OMC se děje spousta věcí, o kterých vůbec nemusíte vědět... dějí se a přesto je nemusíte cítit, nemusíte mít žádný prožitek a je to v pořádku, není to neobvyklé. Můžete se "jen" cítit dobře, klidně, vyrovnaně, s uhlazenou duší...a to není málo. Může se také stát, že budete naprosto fascinováni sluchovými vjemy, které přichází. Slyšet můžete jemné cinkání a zvonění zvonků, různé zvonkohry, či Andělské zvonění. Slyšet můžete i bimbání obrovského zvonu, ke kterému se přidávají další a další, pak se v těch zvucích začínáte ztrácet... je jich tolik, že můžete cítit jak stojíte uprostřed kostela a všechny ty zvony jsou okolo vás a vy tu zvukovou lázeň necháte proudit k sobě, svému JÁ, rezonujete s nimi a necháte se unášet.....
Cítím jak mi OMC dělá dobře, jak mne uklidňuje, jak utišuje mou duši. Často, když odcházím z kruhu OMC, tak cítím obrovskou změnu ve vnímání okolních zvuků a jsem jaksi "mimo":-)
s Leničkou
s Leničkou
Český Swámí Vishwabaladharananda
Český Swámí Vishwabaladharananda
Ašrám Shree Peetha Nylaya
Ašrám Shree Peetha Nylaya
úplňkový OMC v Dobšicích
úplňkový OMC v Dobšicích
Kolínská synagoga 10.6. 2016
Kolínská synagoga 10.6. 2016
Oškobrh 20.7. 2016
Oškobrh 20.7. 2016
Ášram Paramahamsy Vishwanandy v ČR
Zahajujeme výstavbu nového duchovního centra bhakti jógy a meditace a ášramu Paramahamsy Vishwanandy v České republice. Bezpodmínečná láska a učení Paramahamsy Vishwananady jsou určeny všem. Připravované duchovní centrum a ášram Paramahamsy Vishwanandy je jedinečný projekt svého druhu v České republice, navržený podle vize osvíceného Mistra. Po dokončení se stane duchovním centrem v krásném prostředí české přírody, kde budou vytvořeny ty nejlepší podmínky pro rychlý duchovní rozvoj jedince a přímou cestu bhakti jógy, vedoucí k seberealizaci. Na tomto místě budou moci návštěvníci načerpat lásku, klid a mír, studovat učení osvíceného Mistra Paramahamsy Vishwanandy, duchovně se rozvíjet, sdílet radost ze společného praktikování sádhany, podílet se na sévě (nesobecké službě), účastnit se událostí, kurzů, přednášek a především událostí s osvíceným Mistrem Paramahamsou Vishwanandou, zemským Svámím Vishwabaladharanandou a dalšími představiteli Bhakti Margy.

Veškeré informace najdete na stránkách neziskové organizace Bhakti Marga.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one