Vítejte na stránkách věnovaných ženám, ženskému rozvoji...
20017585_1807801585904344_4254697334847706994_o.jpg
Plakát OMC kruh-page-001.jpg
Před tisícovkami let bylo lidstvo více propojeno s přírodou a vyšší moudrostí. Starověcí mudrci a písaři Véd té doby využívali silnou vibraci mantry ÓM, aby přinášeli harmonii prakticky do všech druhů nerovnováhy v lidech i přírodě. Tento způsob pomoci byl však postupně zapomenut. Až v roce 2007 byla dnešnímu světu harmonizační technika OM Chanting znovu zpřístupněna plně realizovaným mistrem Paramahamsou Šrí Svámím Vishwanandou a Mahavátárem Babajim.
Óm je prvotním zvukem stvoření, ze kterého pochází všechny ostatní zvuky. Je zvukem s nejvyšší a nejčistší vibrací. Sladěním se se vibrací ÓM dochází k uvolnění a transformaci všech nižších vibrací, pocitů, emocí či myšlenek, což přináší rovnováhu do všech rovin bytí.

Zpívání ÓM po dobu 45 minut, ve specificky uspořádaném kruhu, pod vedením certifikovaného koordinátora OM Chantingu, podporuje nejen přímé účastníky, ale zároveň pozvedá vibrace až do okolí dvou kilometrů od OM Chantingového kruhu.

Při OM Chantingu zpíváme srdcem a duší. Nejsou třeba žádné zkušenosti se zpěvem, protože každý využívá svou plicní kapacitu, barvu i výšku hlasu tak, jak mu vyhovuje. Zpívání je vhodné pro všechny včetně větších dětí. Menším dětem lze vytvořit skupinu podobného věku a zpívat kratší dobu.S potěšením mohu konstatovat, že jsem se stala oficiálním koordinátorem OMC.
omc země.jpg
swámí.JPG
Mé zážitky s OMC
Při zpívání OMC se děje spousta věcí, o kterých vůbec nemusíte vědět... dějí se a přesto je nemusíte cítit, nemusíte mít žádný prožitek a je to v pořádku, není to neobvyklé. Můžete se "jen" cítit dobře, klidně, vyrovnaně, s uhlazenou duší...a to není málo. Může se také stát, že budete naprosto fascinováni sluchovými vjemy, které přichází. Slyšet můžete jemné cinkání a zvonění zvonků, různé zvonkohry, či Andělské zvonění. Slyšet můžete i bimbání obrovského zvonu, ke kterému se přidávají další a další, pak se v těch zvucích začínáte ztrácet... je jich tolik, že můžete cítit jak stojíte uprostřed kostela a všechny ty zvony jsou okolo vás a vy tu zvukovou lázeň necháte proudit k sobě, svému JÁ, rezonujete s nimi a necháte se unášet.....
Cítím jak mi OMC dělá dobře, jak mne uklidňuje, jak utišuje mou duši. Často, když odcházím z kruhu OMC, tak cítím obrovskou změnu ve vnímání okolních zvuků a jsem jaksi "mimo":-)
Kolínská synagoga 10.6. 2016
Kolínská synagoga 10.6. 2016
úplňkový OMC v Dobšicích
úplňkový OMC v Dobšicích
Oškobrh 20.7. 2016
Oškobrh 20.7. 2016
Ašrám Shree Peetha Nylaya
Ašrám Shree Peetha Nylaya
s Leničkou
s Leničkou
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one