Vítejte na stránkách věnovaných ženám, ženskému rozvoji...
Menarché pro dospělé ženy
Menarché pro dospělé ženy
Novoroční Jantra přání
Novoroční Jantra přání
IMG_1313 (2).JPG
IMG_1309 (2).JPG
Já osobně mám rituály moc ráda. Vrací mě sama k sobě, k uvědomění, že svůj život žiji tak, jak si přeji. Jsou vždy velmi silné a je úplně jedno jakého rituálu se zúčastníte. Je úplně jedno zda rituál je přímo pro Vás, Vaši Duši, či zda jste hostem a můžete tak být v přítomnosti ostatních. Léčí Duši, staré jizvy a zranění všech zúčastněných. Možná to slovo vyvolává v mnohé většinové populaci strach. Ale proč? proto, že se lidé sejdou, společně pláčí, nebo se smějí, tančí, objímají.... proto, že si přeji zvědomit svá přání, odstranit strachy a nepotřebné vzorce.
Často slýchám..."nojo Ty zase čaruješ"...ano v každém z nás je trochu archetypu čarodějky/čaroděje/, ale když vše co děláte /ať je to Rituál nebo něco jiného/, děláte s Láskou, Pokorou, Respektem a největší čistotou, kterou v sobě máte, pak všechno vždy dopadne nejlépe pro všechny zúčastněné. A v tom je ta obrovská síla, před kterou já se klaním.
Co je to Rituál?
Rituál je hlavně zastavení se v uspěchané době. Je to vědomé prožití okamžiku, důležitého mezníku, změny. Je to o dání důležitosti tomu co právě prožíváme. Je to oslava.

Rituály vždy byly součástí životů lidí v různých společenstvech a tvořily velmi důležitý okamžik v životě skupiny. V naší společnosti můžeme najít velmi významné chvíle, které lze nazvat Rituálem. To co nám z těchto důležitých zastavení dodnes zůstalo jsou křtiny/vítání občánků, svatba, a pohřeb. A to je bohužel velmi málo.
Dnešní doba si s probouzejícím se vědomím lidstva žádá, prožívat život plnější a vědomější. Rituály či ceremonie jsou cestou, jak toho alespoň trochu dosáhnout.

Rituál je oslava v menším, spíše uzavřeném a podobně energeticky naladěném kruhu žen, mužů, či společných skupinek. Rituálem lze slavit všechny životní a přírodní přechodové okamžiky.
Ceremonie je spíše veřejný obřad pro více lidí, kde se sejdou jak lidé podobně smýšlející, tak i ti, kteří na takové akce zavítají náhodou. Ceremonií může být například Svěcení či otevírání určitého místa.
Přechodové rituály
V životě lidském je mnoho okamžiků, kdy přecházíme z jedné fáze do druhé, mění se nám tělo, či zkrátka vyzráváme a měníme svůj způsob života. Přechodové rituály mohou být zvláště pro ženy, muže, ale i smíšené skupiny v kruhu rodiny.
Lze tedy uskutečňovat tyto různé rituály: podpora početí, předporodní rituál, rituál pojmenování dítěte, pro dívky Menarché /oslava první menstruace/, pro chlapce vstup do mužství, rituál pro milenku/milence, předsvatební a svatební rituál, pro ženy oslavu menopauzy, vstup do věku moudrých kmetů, rituál rozloučení /ať už je to rozloučení s nenarozeným dítětem nebo osobou, která dozrála do času odcházení…/

Obvykle se tyto rituály provádí v životní etapě k tomu určené /tedy ve vhodném věku/. Výjimkou jsou pak např. rituály Menarché, kdy oslava první menstruace proběhne v dospělosti. Ve věku, kdy žena ve vlastním hledání a přijímání svého ženství cítí potřebu projít něčím, co jí v životě chybí a zahojí tak zvláštní prázdno, které může cítit.
červený stan.jpg
Přírodní přechodové rituály
Již staří keltové využívali těchto přechodových rituálů, kdy děkovali Matce Zemi za všechny dary, které jim dávala, kdy si uvědomovali spojitost a důležitost přírodních cyklů se životem lidí. Protože od toho jaká byla úroda, se vždy odvíjelo, jaký život se ten rok bude žít. Dnes tuto pokoru k oslavě přírody nemáme a bohužel Matku Zemi huntujeme naším přístupem Ona si přece ale zaslouží naší pozornost a poděkování za dary, které my přijímáme.

Tedy slavit můžeme Imbolg /hromnice/, Beltine /čarodějnice/, Lughnasad /dožínky/, Samhain /dušičky/. Můžeme slavit slunovraty a rovnodennosti, ale i novoluní a úplňky.
Je jen na každém z nás co cítí a jak kdo z nás chce být v souladu sám se sebou a Matkou Zemí. Být v souladu s Božstvím, které nás obklopuje a zároveň je součástí každé bytosti.

My bychom konečně měli pochopit, že Matka Země tu bude i když my sami sebe zahubíme.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one