Vítejte na stránkách věnovaných ženám, ženskému rozvoji...
Tajemství ženského pánevního dna pohledem západu a východu I.
Ženskému pánevnímu dnu v naší kultuře zdaleka nevěnujeme takovou pozornost, jakou si zaslouží. Často ani nevíme, že nějaké máme. Přitom tato svalová miska na dně naší pánve, ve které jsou jako ovoce v míse uloženy naše ženské orgány, nezodpovídá pouze za udržení moče nebo bolesti v kříži, ale také za naše ženské emoce. Je mechanickým těžištěm našeho těla i těžištěm naší životní energie a vitality. Dýchá nám uvnitř naší pánve pulzem květiny, která rozkvétá a zase se zavinuje v poupě. Teprve zvědoměním svého pánevního dna můžeme porozumět jeho řeči, navázat s ním vztah a využívat ho jako zdroj naší ženské inspirace, intuice a síly. Takto jej od pradávna vnímají všechny východní kultury a jejich cvičební systémy - pánevní dno jako energetické čerpadlo tzv. PC pumpa. Je to živá bytost uvnitř nás samých
Přijďte si na lekce Tajemství pánevního dna metodou 3x3 vyzkoušet a nacítit své pánevní dno. Uvědomíte si zda potřebujete cvičit /zpevnit, nebo naopak relaxovat. Tato metoda pracuje se 3 rovinami a ve 3 patrech těla. Žena je celistvá bytost a nelze jedno oddělit od druhého, protože vše souvisí se vším.
PD.jpg
3 roviny
1 rovina – fyzická
Klouby a svaly pánevního dna. Který sval je nejdůležitější součástí pánevního dna? Kde je? Jak ho najdu? Nejde o to mít silné pánevní dno, ale mít ho funkční!!! Víte, že přerušování močení Vám může škodit?
2 rovina – psychosomatická – emoční
Bioenergetická cvičení pánve. Pánevní dno je nejcitlivějším barometrem v těle ženy. Cítíte se jako žena? Cítíte se sama sebou?
3. rovina – energetická
Nejdůležitější sval pánevního dna je PC sval. Ve všech východních učeních je považován za PC čerpadlo. To nejdůležitější na čerpání a proudění energie v našem těle.
3 patra těla
Nejen pánev samotná, ale i patro krku a chodidla s živostí pánevního dna velmi úzce souvisí. Naučíme se pracovat i s těmito částmi našeho těla.
S čím vším Vám metoda 3x3 může pomoci
1 rovina - s poklesem pánevního dna a dělohy, s neplodností, močovou inkontinencí, s přípravou ženy na porod a sladěním po porodu, hormonální dysbalancí, bolestmi v zádech, kostrče, se zpevněním pozadí, s gynekologickými potížemi a sexuálními potížemi, s menstruační bolestí či premenstruačním syndromem
2 a 3. rovina - ženská témata – například sebevědomí, obnovení vitality a radosti ze života, únavový syndrom
O autorce konceprtu 3x3
Školu pánevního dna založila v roce 2004 fyzioterapeutka, psychoterapeutka a cvičitelka jógy Renata Sahani Skálová. Jejími kurzy od té doby prošly stovky spokojených žen z laické i odborné veřejnosti. Škola má již také svoje následovnice - certifikované lektorky, které nesou metodu dál. Cvičení metodou 3 x 3, jež je páteří kurzů školy, propojuje moderní západní fyzioterapii, s psychosomatikou a ženskou jógou. V těchto směrech má autorka metody také odpovídající vzdělání jak v ČR, tak také v Indii. Více informací naleznete na:
RenataSahani_px400x400.png
spd-logo-bezpozadi-1-150x150.png
Opakovací lekce
Pro ženy, které prošly kurzem Tajemství ženského pánevního dna /u jakékoli lektorky/, mohou využít "opakovací lekce" k prohloubení, sdílení, zopakování naučeného, či "jen tak" přijít do ženského kruhu.
Termíny prozatím budou vypisovány nárazově.

Nejbližší termíny najdete vždy v sekci aktuality.
Ohlasy účastnic
Kurz velmi doporučuji, patří k ženskému poznání a přijetí...

Důležité informace pro každou ženu. Věci, které nás ve škole nikdo neučí ...

Vyhovovalo mi propojení fyzické a psychické stránky, na rozdíl oproti cvičení u fyzioterapeuta. Líbila se mi atmosféra kurzu.

Kurz se mi líbil. Čekala jsem více cvičení a méně pohody....

Kurz moc objevný, čeká mě hodně práce sama na sobě. Nádherný, nenásilný přístup o možnostech a schopnostech žen.

Kurz s Helou byl výborný. Perfektní a srozumitelné podání. Krásně prožitý den.

Čekala jsem spíše cvičení na chabé svaly pánevního dna, jak mi doporučil můj gynekolg. Kurz předčil má očekávání. Odhalila jsem příčinu svých problémů. Pochopila jsem, proč jsem to všechno měla zažít.... Rozhodně je důležité pochopit sebe sama, pocítit své pánevní dno a přes něj se pochopit, uvolnit, najít si čas sama na sebe. Být sama sebou a mít se ráda taková jaká jsem.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one