Vítejte na stránkách věnovaných ženám, ženskému rozvoji...
Miluji svůj život a přijímám jeho dary i nez-dary, tak jak přichází....
DSCN0993.JPG
DSC_0045.JPG
DSC_0444.JPG
IMG_20161210_161209 (2).jpg
Proč Cesta vědomého ženství?
Odpověď je jednoduchá.
"Život" je dlouhá cesta a okolo ní jsou stromy. Ty stromy jsou naši blízcí a přátelé, kteří jsou vedle nás. My si myslíme, že někde vzadu, za těmi stromy, kde se ta cesta ztrácí za obzor, je ten CÍL. Teprve, když pochopíme, že cíl je "CESTA", pak víme, že jsme přesně tam, kde máme být.
"VĚDOMÍ". Většina dnešní populace žije v nevědomí. I já tam byla. Dělala jsem věci automaticky a nevšímala jsem si věcí okolo sebe, nevšímala si sama sebe...ani jsem vlastně nevěděla, že žiji, že jsem....
Nyní JSEM. Jsem v přítomnosti, tady a teď. Vědomě vařím, uklízím, tančím, maluji, voním se, miluji se...
"ŽENSTVÍ" je v mém životě to nejdůležitěší co jsem mohla objevit:-) Objevit svou Lásku, čistotu, křehkost, ladnost, krásu, ale i nespoutanost, divokost, vášeň, svobodu, sílu.... Přijala jsem všechny stránky své Ženské Duše a jsem s ní Lásce, v souladu a neskutečně nádherně šťastná. Jsem dokonalá přesně taková jaká jsem. Jsem Žena. A opravdu JSEM na to HRDÁ.
Kdo jsem?
JSEM žena.
JSEM panna, matka, čarodějka i vědma.
JSEM světlo i stín,
občas na Duši mám splín.

JSEM Láska.
JSEM kráska.

JSEM divoká i krotká.
JSEM veselá i smutná.
JSEM hravá a tvořící.
JSEM kvílíci i mlčící.

JSEM tančící.
JSEM ležící.

JSEM oheň, voda, vzduch i zem,
JSEM bouří a JSEM přístavem.
JSEM v radosti, hojnosti a Lásce,
svůj život mám občas v sázce.
JSEM plynoucí a věci nechávám se dít,
ráda dovolím si občas snít.

JSEM silná ve své slabosti
a dovoluji si…
být slabá ve své síle,
to vše
přinesla mi má píle.

JSEM přesně taková,
jakou Bůh mne stvořil,
a v propůjčeném těle,
můj Duch, nyní silně ožil.

Už nemusím od sebe víc chtít,
JÁ totiž…
JSEM hrdá Žena a umím Být.
CSC_0252.JPG
Z celého srdce děkuji své úžasné dceři Lucii za nádherné fotky, které mi dělá svým osobitým způsobem. Občas se krásně nápady doplníme a humor si při tom krásně užijeme:-) Luci mám Tě moc ráda:-)
Z celého srdce děkuji i mému dvornímu fotografovi, který mi pomohl s tvorbou mého osobního kalendáře na rok 2017 a jehož fotky zde také můžete vidět.
"Životopis"...
Jmenuji se Helena Novotná, na svět jsem přišla v květnu 1974 a vyrostla jsem v Kolíně. Po úspěšné maturitě na SZŠ mne život zavál nejprve do FN Bulovka a teprve po získání nějakých zkušeností jsem se vrátila zpět do Kolína a místní nemocnice. Mou specializací byla kardiologie. Čas šel dál a já se vdala, porodila dvě krásné děti a vrátila se do zaměstnání jako převazová specialistka, poté jsem působila i jako vrchní sestra Geriatrie a nově vzniklého Oddělení sociálních lůžek. Práce se mi však velmi těžko kombinovala s dojížděním, péčí o děti a mým největším životním koníčkem, tancováním. Opustila jsem zdravotnictví a vrhla se do práce v obci, kde žiji. Práce průvodkyně v Keltském muzeu a knihovnictví mne velmi bavila. Život mi však přichystal tvrdou zkoušku. Přišlo vážné onemocnění a já od základu musela změnit svůj pohled na svět, přístup k životu a zajeté vzorce…. Nyní, životem velmi poučena, stále pracuji jako knihovnice... stále také pracuji sama na sobě a mou velikou vášní se staly ženské kruhy, workshopy pro ženy, rituály...ale třeba i meditační zpívání OM Chanting, Projekt mantra a cvičení Atma Kryia Yogy. Na své cestě jsem se stala lektorkou Školy pánevního dna Renaty Sahani Skálové, lektorkou meditačního tance pro ženy Loona dance, Moon Mather zasvěcenou Mirandou Grey. Jsem koordinátorkou OM Chantingu a Projektu mantra. Miluji bylinky ať v divočině či na své zahrádce... okopávám, sbírám, suším i míchám. Používám tělové svíce, maluji automatickou kresbou,objevuji nové věci i sama sebe. Našla jsem vnitřní klid, mír a blaženost. A hlavně miluji svůj život se všemi jeho dary i nez-dary tak jak přichází...
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one